PRO-SPORT 3

PRO-SPORT, PRO-SPORT2, PRO-SPORT3, Bács-Kun Sport - Bácsalmás, Kunbaja és környéke sportja - folytatása: 2012./XVII. évfolyam Labdarúgás, Kézilabda, Asztalitenisz, Cselgáncs, Diáksport, BSC 1913-2013. 100 éves a BSC, Centenárium előtt a BSC

Kiskunfélegyháza

Labdarúgás Megyei I. osztály A Bácsalmás - Tompa csapatai mindig is amolyan presztízs mérkőzést játszottak bárhol is rendezték ezeket az összecsapásokat. Most Bácsalmáson léptek pályára a csapatok, ahol ráadásul ezen a napon volt az 'almási búcsú is, így népes lelátókkal övezett játéktéren.

A sokéves átlag alapján a hazai szurkolók, semmi jóra nem számíthattak, hisz ezen a napon, az elmúlt években sem termett sok babér a PVSE csapatának. Sajnos ez történt most is. Annak ellenére, hogy a PVSE az első négy fordulóban három győzelmet aratott, míg Fütyü Illés együttese mindössze két pontot gyűjtött három mérkőzésen és ahogy az edző mondja nagyon kalandos körülmények között...

1-30. perc: 0-1 A mérkőzés első perceiben Wittman János játékvezető a lapok osztogatása helyett, azonnali fegyelmi tárgyalásokat bonyolított mindkét oldalon, majd kezdődött a foci. Ennek első jelentős momentuma a 24. percben történt, amikor Dordevic Slobodán balról, az oldalvonal mellől a kapu bal felső sarkába bombázta a labdát: 0-1.

31-60. perc: 1-0 Alig több mint tíz perc elteltével egyenlített a hazai csapat. A 36. percben, egy jobb oldali bedobás után, Susnjar Milan juttatta a vendégek kapujába a labdát, beállítva a félidei eredményt: 1-1. A szünet után kiegyenlített erők vívtak nagy csatát, ám egy órányi játék után még mindig eldöntetlen volt az eredmény.

61-90. perc 0-2 A mérkőzés középső harmadában kialakult kiegyenlített játék a 81. percig tartott. Ekkor Kisa Péter három perc alatt eldöntötte a pontok sorsát. Előbb a 81., majd a 83. percben volt eredményes: 1-3.

Bácsalmás - Tompa 1-3 (1-1)

Bácsalmás, 2012. szeptember 16. 350 néző. Vezette: Wittmann János - Szlavikovics Attila, Szabó Gábor.

Bácsalmás: Zsemberi Imre - Eckert Norbert, Paplógó Levente (Snyehola Ákos), Susnjar Milan, Barcsák Gábor, Ivkovics Andrej (Farkas Ádám), Bögre Károly, Gregó Márk (Györki Sándor), Bjeletic Bojan, Rothpflugh Sinisa, Rudics János. Edző: Florin Nenad.

Tompa: Mikovic Srdjan - Kárász Zsolt, Kovács Máté (Suknovic Dejan, Bálind Róbert, Szabadi Norbert, Kiss Róbert, Dordevic Slobodan, Pálfi Árpád, Nikutovic Sasa (Tesic Ervin), Kisa Péter (László Tamás), Galambos Szilveszter. Edző: Fütyü Illés.

Gólok: Susnjar Milan 1-1 illetve Dordevic Szlobodan 0-1, Kisa Péter 1-2, 1-3. Kitűntek: Barcsák Gábor, Rothpflug Sinisa, Rudics János illetve Mikovic, Pálfi Árpád, Kisa Péter, Galambos Szilveszter. Sárga lap: Ivkovic Andrej illetve Galambos Szilveszter, Kárász Zsolt, Kisa Péter.

Kisa Péter három perc alatt kétszer volt eredményes...

Ifjúsági mérkőzés: Bácsalmás - Tompa 0-1.

Következő mérkőzések: Labdarúgó bajnokság a Centenárium jegyében - PVSE sorsolás 2012-2013.